Chaos je taky Boží :D

,,Dnes je ale škaredé počasí!!!!"

4. 3. 2009 18:58

,,....on dává svému slunci svítit na zlé i dobré a déšt posílá na spravedlivé i nespravedlivé."
                                        (Matouš 5,45)

,,....dává vám s nebe déšt i úrodu v pravý čas, sytí vás pokrmem a naplnuje radostí."
                                        (Skutky 14,17)


 

To je běžný výraz, když člověk vychází z domu a ono prší. Je to v praxi často používaný výraz, který může sloužit k navázání  hovoru, když jsme se s někým pozdravili.

Přesto je to výraz, při kterém zapomínáme, že meteorologické podmínky nám jsou poslány Bohem samým. Riskujeme, že při stěžování zapomeneme, že počasí a uspořádání podnebí jsou předepsány Stvořitelem pro naše blaho a pro rovnováhu planety.

Pokud se týká pohrom nebo důsledků klimatických  
poruch, i ty jsou v ruce Stvořitel, který tím mluví k lidem, kteří žijí, aniž by se o Něho zajímali.

Nežádoucí funkce podnebí člověku působí nesnáze. Cíti v tom se zahanbením svou vlastní odpovědnost. Aktivita lidí, jejich průmysl a znečištění, které působí, mají prokazatelný vliv na klimatické podmínky.

Ale výraz: ,,Dnes je ale škaredé počasí!" ukazuje také na nespokojenost člověka, jenž žije nezávisle na Bohu. Lidé si tak snadno stěžují.
Je jim příliš zima nebo přílš teplo, nebo je přílš sucho či příliš vlhko. Zřídka kdy se stane, že potkáme někoho, kdo je spokojen!

Věřící, závisející na Bohu, může děkovat za nesčíselná dobrodiní, která lemují jeho život, at už jsou  jeho životní podmínky jakékoli. Vždy máme mnoho příležitostí, abychom děkovali Bohu za dobrotu, kterou nám projevuje každý den! 

Sdílet

Komentáře

dadinka Moc hezké zamyšlení:-)a pravdivé...

ancor Hezká úvaha nejen o nespokojeností lidí. A k tomu počasí, 90% lidí na počasí nadavá, ale nikdo s ním nic neudělá....:-)

Katis Opět naprosto trefné. Ale co více - i když Tvoje příspěvky, Qvido, jsou takovou sondou lidského smýšlení, je to zároveň velké povzbuzení a to přímo od Boha, neboť používáš pasáže z Bible. K tomu navíc Tvé naprosto vystihující komentáře. Není co dodat...díky moc. Katka

růžetrnitá Opravdu vynikající úvaha. Trefná a povzbuzující. Máš úžasný pohled na svět a věci kolem nás i v nás...<br />
Díky!

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona signály.cz